Oś czasu na facebooku


Internet

Facebook wprowadził nową i w dodatku bardzo udaną aktualizację jaką jest nowy interface profilu użytkownika. Facebook Timeline, bo o nim mowa to kompletna zmiana wyglądu profilu, zastępująca starą tablicę.

Od teraz Twoje konto na facebooku może stać się atrakcyjniejsze pod względem wizualnym jak i również merytorycznym. Ale zacznijmy po kolei…

Okres testowy

Pierwszą i najistotniejszą informacją jest okres testowy nowego wyglądu Twojego profilu. Od momentu gdy go aktywujesz masz 7 dni na wszelkie zmiany zanim inni zobaczą nowe oblicze Twojego profilu. Po okresie testowym aktywacja osi czasu następuje automatycznie. Oczywiście proces ten możesz przyspieszyć i aktywować nowy interface w każdej chwili.

Duże zdjęcie tła

Tym co najbardziej rzuca się w oczy na samym początku jest zdjęcie w tle. Nagłówek Twojego profilu na facebooku możesz bowiem zamienić w bardzo efektowne zdjęcie. Ogromny krok w personalizacji profili użytkowników, jak i bardzo duży plus pod względem estetycznym. Moim zdaniem super pomysł , bo w końcu liczy się pierwsze wrażenie.

Oś czasu

Kolejna bardzo istotna zmiana to właśnie oś czasu. Przewijając swój profil w dół przemieszczasz się jednocześnie w czasie, może oczywiście przyspieszyć ten proces klikając po prawej stronie rok i miesiąc do którego chcesz się przenieść. Warto wspomnieć, że razem z osią czasu w parze idzie możliwość dodawania wszelkich zdarzeń i zdjęć z datą w przeszłości. Ale o tym za chwile.

Każdy Twój nowy wpis, zdjęcie może zostać odpowiednio wyróżniony. Wystarczy, że klikniesz gwiazdkę, która razem z ikoną ołówka (edycji) pojawia się po najechaniu kursorem na dany post. Wydarzenie zostanie wtedy rozszerzone i tym samym wyróżni się spośród innych mniej istotnych postów domyślnie wyświetlanych w dwóch kolumnach Twojego profilu. Oczywiście dalej masz możliwość edycji prywatności swoich wpisów, usuwania ich etc.

Wydarzenia z życia

Bardzo ciekawą i jednocześnie zachęcającą do publicznego dzielenia się swoim życiem jest nowa opcja „Wydarzenia z życia”. Pojawiła się zaraz obok zmian statusu, dodawania zdjęcia i miejsca i chyba od razu wzbudza kontrowersje. Masz bowiem do wyboru cały szereg zaproponowanych zdarzeń jak np. nowa praca, nowa szkoła, nowy związek, nowy zwierzak, przeprowadzka, utrata wagi, wyjście z nałogu, nowe hobby, nowa podróż, pierwszy pocałunek czy nawet złamanie kości… Każde takie wydarzenie możesz ubarwić w zdjęcie, oraz opis „co, gdzie, z kim i kiedy” i właśnie opcja kiedy daje Ci możliwość umiejscowienia wszelkich wydarzeń w przeszłości!

Dziennik aktywności

Jeszcze jedną z opcji wartych wspomnienia jest „Dziennik aktywności” widoczny tylko i wyłącznie dla właściciela profilu. W dzienniku w prosty i przejrzysty sposób możesz przejrzeć całą swoją aktywność na facebooku, usunąć niechciane wydarzenia oraz zmienić ich widzialność na osi czasu. Takie Twoje małe centrum dowodzenia.

Podsumowanie

Podsumowując nowy interface profili na facebooku wzbudza we mnie same pozytywne emocje. Widać wyraźny krok ewolucyjny największego portalu społecznościowego na świecie. Można by pokusić się wręcz o małą refleksję na temat własnej przyszłości, bo właśnie dzięki osi czasu możemy przejrzeć swoje życie jak w migawce, jednocześnie trwale zapisując się na kartach historii. Pomyśl bowiem o Twoich pra i pra pra wnukach, które będą mogły przejrzeć w zasadzie całą historię życia swoich przodków.

Odwiedź i polub mój profil

facebook.com/ADRIANBIENIASpl • wkurzony

  nikimu sie nien podoba to tło . Jest do dupy. Ciemne kurde fuj!

 • Aneta

  Ja tez nie nazekam do dzis czemu nie mozna edytowac to co zamiesciłam na swojej osi usunac tak a co z edycja???

 • As

  co trzeba zrobic by dodajac komentarz samoczynnie wlaczyla sie lokalizacja skad zostal dodany opis …nie chodzi mi tu o fakt gdy dodam koment i wtedy uzupelnie lokalizacje chce by to bylo widoczne odrazu mam tel samasung galaxy s3 z gps jest zawsze wlaczony ? prosze o pomoc

 • Natalia

  chciałam jeszcze dodać, żę od tego momentu rzadne moje lub moich znajomych posty nie pubilkują się na mojej osi czasu

 • Natalia

  Witam, mam pytanie nagle samo z siebie zniknęły mi z osi czasu wszystkie wydarzenia ze stycznia, a w dziennik aktywności pokazuje mi się, że od kiedy mam konto nie dodałam, żadnego posta, ani nawet nikogo nie zaprosiłam do znajomych, czy niczego nie polubiłam (choć tak nie było). Wczoraj z moją osią czsu i dziennikiem było wszystko  porządku, ale dzi ś jak weszla to właśnie zobaczyłam to co opisałam powyżej. Czy jest jakaś możliwość by przywrócić te aktywność? Da się coś z tym zrobić? Zgłosiłam ten problem lecz jak narazie nie otrzymałam odpowiedzi. Widziałam podobne dwa pytania w komentarzach, lecz bez odpowiedzi. Z góry dziękuję za pomoc.

 • Daria

  Moja oś czasu się nie ładuje, poza moim zdjęciem i kawałkiem zdjęcia w tle nie ma nic, szukałam pomocy, kazano mi napisać trzy odpowiedzi i załączyć zrzut z ekranu, wykonałam te czynności, lecz gdy chciałam wysłać zgłoszenie ciągle wyświetlało mi się, że nie wypisałam wszystkich wiadomości, chociaż to zrobiłam. Nie wiem co mam zrobić by to naprawić. 

 • Martadorozynsak

  Jak zablokować tablicę aby była widoczna tylko i wyłącznie dla osób, które są w gronie moich znajomych.. W ustawieniach prywatności mam już zaznaczoną opcję „znajomi” a jednak całkiem obce osoby mogą widzieć co w danej chwili co jest publikowane i co znajduje się na mojej tablicy..

 • Karolinka010799

  Mam pytanie zmieniłam status na fb i dałam „ukryj z ośi czasu”
  Da sie  jakoś to przywrócić .?

   

  • adrianbienias

   na stronie głównej Twojego profilu pod szerokim obrazkiem profilu po prawej stronie – dziennik aktywności. Tam znajdź sobie status i możesz zmienić jego ustawienia klikając w kółko po prawej stronie wybranej aktywności

 • Ela

  znikneły mi wszystkie powiadomienia i wszelkiego rodzaju  posty na mojej osi czasu z października:( dlaczego i jak je odzyskać

 • Aleksandra1001

  Zniknęła mi cała oś czasu. Nic w ustawieniach nie zmieniałam. Jak mam odzyskać cała swoja tablice?

 • Gosc

  A można usunać jakieś wydarzenie z Historii (wg lat) na facebooku, czyli z wydarzen z zycia ?

 • nie lubię osi czasu

  Jaka jest pierwsza rzecz którą zrobiłem kiedy aktywowano mi „oś czasu”?
  założyłem konto na GOOGLE+.

 • Kaskakaraiby

  ja mam taki problem – mianowicie wczoraj weszłam w album w jego edycje i nagle … zniknął. nie nacisnęłam żadnego usuń. pojawił się wczoraj na chwilę, a dziś już go nie ma. jak go przywrócić??

 • Hubert

  Według mnie facebook to lipa która przez głupie szczęście się udał. Nigdy w życiu bym nie postawił tam swojego konta. Tyle ludzi a logiczne że dane mogą wypływać bóg wie ile i bóg wie gdzie. Według mnie to jeszcze żaden obecny hosting, serwerownia nie jest tak zabezpieczona abym był pewny że moje dane są bezpieczne. I wole raczej nie myśleć że moje dane biegają gdzieś po sieci.  

 • Oś czasu nareszcze uporządkuje wreszcze  totalny bałagan jaki panuje na tablicy – pozdrawiam ***

 • Hej mam parę komplikacji z tą osia chciała bym swobodnie przenosić zdjęcia z albumu do albumu. A tym bardziej z albumu o nazwie ‚ZDJĘCIA PROFILOWE’ do innych albumów… Czy jest to w ogóle możliwe ? 

 • gość

  na początku ”oś czasu” mi się nie podobała jednak po  tygodniu przyzwyczaiłam się do niej a po kilku następnych dniach mi się spodobała .Teraz nie mogę sobie wyobrazić facebooka bez „osi czasu”

 • LBarbara

  jeśli FACEBOOK  wprowadza jakieś zmiany w profilach , to dlaczego nie daje użytkownikom możliwości wyboru  : chcę tablicę albo nowy profil : oś czasu  , ale niestety nie ma takiego wyboru , bo oś czasu jest  dla każdego  z góry przydzielona , czy tego chcesz ,czy nie , a ja tego NIE CHCĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jak powrócić do starego profilu???i jeśli nie można mieć starego profilu z wyboru , to dlaczego trzeba kasować konto ???to jest bez sensu i nielogiczne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zgadzacie się ze mną ??

 • Nvvvvm

  mam pytanie. Kiedyś weszłam w jakis link bo nie chcialam mieć osi czasu. Teraz widze siebie i innych po staremu, bezwzględu na to, czy ktoś ma oś czy nie. Jak to cofnąć? Żebym mogła siebie i innych widzieć w osi ?

 • gość!!!!!!!!!!

  !!!!!!!!!!    poprzez link poniżej można USUNĄĆ OŚ CZASU!!!!!!!!!!!!!!!

 • gość!!!!!!!!!!

   http://www.youtube.com/watch?v=vkvWhe3hDn8&feature=relmfu

 • gość!!!!!!!!!!

   http://www.youtube.com/watch?v=vkvWhe3hDn8&feature=relmfu  ———->   USUWANIE OSI CZASU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Kappi22

  Założylam sobie fb i niemogę aktywować osi czasu więc ile trzeba mieć fb by uzyskać oś

 • an

  kiedy oś czasu wchodzi na stałe dla wszystkich użytkowników? 

 • jak chcecie usunąć oś czasu to łapcie mi zadziałało :) Instrukcja, jak masz oś czasu ustawioną tylko na próbęUstawienia konta – aplikacje – oś czasu – edytuj – usuń aplikacjęJak już masz ustawioną tak, że wszyscy ją widzą:1. Wchodzisz tutaj : http://www.t i m e l i n e r e m o v e.com (razem)2. Jedziesz trochę na dół, wybierasz swoją przeglądarkę i klikasz.3. Na górze powinien (jak już kliknąłeś/aś) pojawić się taki pasek : klikasz zezwól.4. Czekasz chwilę.5. Odświeżasz fejsa i wchodzisz na swój profil.I masz. ! Pobieranie dodatku trwa krótko, na dodatek już nie masz osi  czasu :)

 • gość

  pra pra pra wnukom wysypie się ten profil na drugim roku przeglądania ;)

 • ale macie wymówkę ze sami ja sobie włączyliśmy jej … jak ktoś będzie chciał to sobie sam włączy ta zasraną oś czasu. nie wciskajcie jej nam na siłe boże kochany ale jesteście nie tomni … (że wy chcecie żeby każdy ją miał to nie znaczy ze macie ją każdemu ustawiać) ! jezu kto tam pracuje to ja nie wim !!

 • 4lancer

  W sieci można też znaleźć kilka zabawnych możliwości timeline’a fb: http://piggrab.com/inspiration/funny-and-creative-facebook-timeline-design.html
  świetna/bardzo dobra strona. PS: Dzięki za bardzo dobry kurs tworzenia stron html/css/photoshop – dużo wyjaśnił mi ten profesjonalny tutorial.

 • Monika950

  a jak tą oś czasu usnąć  . ? 

 • Sylweczka :)

  Witam:)
  Trafiłam tu, bo wahałam się, czy zaktualizować sobie oś czasu, czy nie. Przeczytałam, że może mi zniknąć część wpisów z tablicy, że to nieczytelne itp itd, i sama miałam podobne wrażenia na początku, gdy podpatrywałam sobie oś czasu na profilach znajomych.
  Wczoraj wieczorem zaktualizowałam sobie oś czasu i muszę powiedzieć, że jest świetna :)
  Profil nie wygląda już nudno, wszystkie stare informacje, polubione strony itp przecież są na swoim miejscu, w dzienniku aktywności widzę każdą swoją aktywność i szybko mogę ją ukryć, jeśli nie chcę by była widzialna publicznie, w powiadomieniach widzę wszystkie akcje moich znajomych, profil przegląda się szybciej, wcale nie jest nieczytelny.
  Na każdą zmianę Polacy odpowiadają niechęcią, to samo było z Epulsem, Naszą-Klasą i wprowadzeniem gier, śledzika, nowego wyglądu itd. Wspomniane przeze mnie portale straciły czas swojej świetności, jednak Fejsbuk jest światowy, marudzenie Polaka mu nie zaszkodzi ^^

 • Jaroslaw

  Czy ktoś się spotkał z czymś takim. Oś czasu nie ładuje mi wszystkich zdarzeń. Mam tylko te które dodałem ostatnio natomiast starszych nie ma. Czy ktoś może mi wytłumaczyć co jest nie tak. Czy będą widoczne kiedykolwiek już pozostałe zdarzenia?

  • Asia

   Mam tą samą sytuację. Zgłosiłam błąd na tej stronie 
   http://www.facebook.com/help/contact_us.php?id=297365590303574
   Ale póki co żadnego odzewu ani poprawy na osi…

   • Jaroslaw

     podobna sytuacja ja również zgłaszałem i cisza. Mam tylko cichą nadzieję, że wszystko wróci do normy (chociaż zaczynam już powątpiewać w to)

    • Asia

     Szczerze to ja też… Moi znajomi pozyskiwali oś czasu bez takich problemów. A ja się stałam bez przeszłości ;P

 • Asia

  Ja nie narzekam, bo według mnie oś czasu to bardzo fajna sprawa :) Szybko można przeglądnąć całą swoją aktywność na Facebooku. Tylko mam mały problem… Kilka dni temu kliknęłam, że chcę mieć oś czasu, poustawiałam sobie co ważne i chcę wyróżnić a co nie i chcę ukryć i wszystko było fajnie, na koniec dodałam zdjęcie w tle i aktywowałam oś. I od tego momentu zaczęły się moje problemy… Najpierw zniknęły wszystkie moje zdarzenia z lutego 2012 co ewidentnie mnie wkurzyło ale pomyślałam, może na drugi dzień się naprawi. Niestety na drugi dzień zniknęły wszystkie zdarzenia z osi czasu, wszystkie moje aktywności oprócz tych naprawdę ostatnich…. Ogółem teraz jak wchodzę, na swoją oś czasu nie ma tam praktycznie nic… :/ Czy ktoś mi może powiedzieć jak to przywrócić?? Co zrobić aby zdarzenia znów się pojawiły?? Pomocy…

 • Arthur82

  czemu nie widać moich komentarzy ?

 • Arthur82

  sposób na usunięcie osi czasu  Instrukcja, jak masz oś czasu ustawioną tylko na próbę

  Ustawienia konta – aplikacje – oś czasu – edytuj – usuń aplikację

  Jak już masz ustawioną tak, że wszyscy ją widzą 

  1. Wchodzisz tutaj : http://www.timelineremove.com/

  2. Jedziesz trochę na dół, wybierasz swoją przeglądarkę i klikasz.

  3. Na górze powinien (jak już kliknąłeś/aś) pojawić się taki pasek : klikasz zezwól.

  4. Czekasz chwilę.

  5. Odświeżasz fejsa i wchodzisz na swój profil.

  I masz. ! Pobieranie dodatku trwa krótko, na dodatek już nie masz osi czasu.

  • Mejniina

   Dziękuje .!;) Bardzo mi pomogłeś.

   A oś czasu jest do dupy

 • Bezmaila

  Mhm… To proszę podpowiedz mi w jaki sposób usunąć z mojej osi czasu zdjęcia, które automatycznie a niej wyskakują po skomentowaniu przez innego użytkownika? Chcę udostępnić na osi czasu album, a nie każde zdjęcie z osobna. Zaznaczyć w dzienniku aktywności -> w zdjęciach -> „ukryj na stronie”? Jeśli tak, to problem nie jest rozwiązany, bo wówczas zdjęcia te znikają z miniaturki albumu (gdy ukryjesz wszystkie zdjęcia, to przestanie się wyświetlać miniaturka udostępnionego albumu). Czy nadal ta os czasu jest taka fajna? Moim zdaniem nie, to ogromne utrudnienie, syf.

 • Nafbla

  czy zdjęcie w tle można ewentualnie potem usunąć całkowicie z profilu? 

  • Szy

    można;)

   • Vorosmiles

    jak plz ?

 • waldemar

  Panie Adrianie, ostatnio zalozylem pierwszy raz profl na fb. Jak narazie ma on jeszcze „stary” wygląd. Chciałbym ustawic os czasu lecz nigdzie (na profilach znajomych itp) nie pojawia sie przycisk: uzyskaj os czasu. Co mam zrobic aby właczyc te funkcje ? pozdrawiam

  • Anonim

   z tego co wiem wszystko strony typu fun page zostaną automatycznie przekształcone w oś czasu z końcem marca, prawdopodobnie dotyczyć to będzie również profili,
   przycisk powinien pojawić się np. gdy wejdzie Pan na czyjś profil z osią czasu, jeśli go nie ma to trudno mi coś więcej doradzić

   • waldemar

    Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam i życzę powodzenia, waldemar 

 • Ola

  Jejku jak zmienić oś czasu na normalną str. profilową? 

 • A.

  oś czasu to dziadostwo… pewnego dnia wchodzę sobie na facebooka, na mój profil a tu… OŚ CZASU ! nic nie akceptowałam ani je nie włączałam i sama mi się ustawiła -,-

 • Agnes002

  może Ty mi pomożesz.Próbowałam juz chyba wszystkiego, przeszukałam fora i dalej nic.Gram w jedna z gier i wszystkie informacje z gry utknęły na osi czasu w momencie jej rozpoczęcia i tam są „dokładane” nowe rekordy itd.Czy da rade przesunięcie ich wyżej,bez rozdzielania ich na pojedyncze zdarzenia

  • Anonim

   kliknij na ikonę ołówka i sprawdź czy w rozwijanym menu jest opcja zmień datę, przy niektórych wpisach, udostępnianych zdarzeniach itp. jeśli jest to po prostu ustaw datę na „świeższą”, a przeniesie Ci to w wybrane miejsce osi czasu,
   jeśli jednak nie będzie opcji zmiany czasu w menu edycji danego wpisu to raczej nic już z tym nie możesz zrobić…

   • Agnes002

     przy tej nie ma zmiany daty, więc nic nie zrobię juz z tym.Dzięki wielkie

 • Crescendoll

  Czy jeśli ustawię oś czasu to będzie ona widoczna dla WSZYSTKICH użytkowników facebooka??? Zauważyłam, że profile ludzi którzy mieli konta zablokowane dla widoku osób nieznajomych po wprowadzeniu osi czasu stały się jak otwarta karta dla wszystkich.Czy ustawić oś czasu widoczną tylko i wyłącznie dla znajomych?

 • Moniaa17-18

  Nie ma przcisku w tym prawym dolym rogu co zrobic bo chcem ze ustawic osc casu ale nie moge

 • wuko

  Porzuciłem aktywną działalność na Facebooku, od kiedy bez mojej zgody, może przez jakieś pomyłkowe kliknięcie, został wprowadzony ten syf, którym jest oś czasu. Chamstwo i totalitaryzm wierchuszki FB nie ma granic. Gdyby to było alternatywne, to bym nie miał pretensji.  To nie jest żadna „innowacja”, lepsze jest wrogiem dobrego. Dlatego zrobiłem czystkę na swoim profilu – póki nie będzie możliwości przywrócenia normalnego widoku profilu, nie mam tam co robić, bo to już nie jest mój profil. 

  • Raaaaany, nie tragizuj tak. Totalitaryzm? Przynajmniej wiesz co to znaczy? A innowacją to jest – czyli odświeżeniem, czymś nowym. Poza tym zawsze jak patrzę to wszyscy narzekają na nowości, nie ważne czego dotyczą. Takie masowe hejterstwo bo coś się zmienia. Wyluzuj.

 • Xxx

  w tej osi czasu jest tak nasrane ze maskara

 • Magda1097

  nie da mi się dodać zdjęć do starego albumu .. ;/ jak to zrobić POMOCY :)

 • Agata

  Mam problem,jak zobaczyć kogoś e-mail na tej osi czasu?

  • Anonim

   na osi czasu, pod zdjęciem i danymi typu data urodzenia, miejsce pobytu link INFORMACJE, na nowo otwartej stronie prawa kolumna, komórka DANE KONTAKTOWE

 • Agata..

   ee jak można wejść tam w hobby i wgl ?! .

 • Brak przycisku w prawym dolnym rogu „Uzyskaj oś czasu teraz” pomocy!!

  • Krysiap12

   to prawda nie pokazuje się

 • Carolla93

  Z pewnyc wzgldów musiałam założyć nowe konto na facebooku. Na starym profilu miałam oś czasu, na nowym niestety nie mogę. Gdy wczodzę na ten adres https://www.facebook.com/about/timeline powinna pokazać mi się możliwość zmiany profilu na oś czasu ale niestety takiej możliwości nie mam. Jak mogę uzyskać oś czasu lub kiedy będzie ona dostępna dla wszystkich ?

 • gregor

  nie wiem ale  ja  nie mam widocznego przycisku – uzyskaj Oś czasu jak się wyloguje jest widoczny

 • Jess

  Witam. Jestem nowym posiadaczem Osi Czasu i już wiem, że kliknięcie w nią nie było dobrym pomysłem. Nie pojawiają mi się niektóre posty, które ktoś dodał mi na tablicę, zdjęcia, na których ktoś mnie oznaczył, w wyszukiwarce, niektóre miejsca, niektóre zdarzenia. Nigdy przedtem nie miałam ŻADNYCH problemów z przeglądaniem czegokolwiek na fb, a odkąd mam Oś Czasu mam ich mnóstwo. Przeszukałam większość stron internetowych i tak jak już wiadomo- NIE DA SIĘ JEJ USUNĄĆ. fb miał być wygodny w korzystaniu dla każdego, a już widać, że twórca narzuca nam to co większości się nie podoba. Z poważaniem K.

  • Anonim

   zgadza się, są problemy z osią czasu (sam napisałem do centrum pomocy facebooka informację o tych niedogodnościach), ale na chwilę obecną nie ma skutecznego rozwiązania na niepojawianie się dużej części aktywności na osi czasu. Pojawiają się w zasadzie tylko własne wpisy, wpisy na innych tablicach, komentarze, kliknięcia lubię to niestety oś czasu nie wyłapuje…

 • Oskaryna1

  Ta oś czasu to beznadzieja jakbym wiedziała bym tego nie aktywowała zgadzam się że większości się nie podoba!!!!!!i powinno dać się usunąć!!!!!!

 • Anonim

  Widzę, że temat problemów z funkcjonowanie facebooka jest dość popularny,
  od siebie mogę polecić pomoc techniczną, która na pewno zna odpowiedzi na wszystkie Wasze pytania
  centrum pomocy: https://www.facebook.com/help/?ref=drop
  forum pomocy: https://www.facebook.com/help/community/

 • Paulaaaa

  Witam mam fb od 4 dni chciałam ustawić oś czasu ale niestety ja wchodze na strone 
  http://www.facebook.com/about/timeline nie pojawia mi sie żaden guzik ani nic innego przez co mogłabym aktywować oś . Pomocy!!!

  • Aneeel3

   Mam to samo… Najsmieszniejsze jest to, ze ten przycisk jest kiedy ja jestem wylogowana…

 • Lusia519

  Nie mogę uaktywnić osi czasu !!! :( Jak to zrobić ??
  Nie poazuja mi się zadne przyciski aby to uaktywnic.. nawet nie mam takiej opcji jak wejde do znajomych ktorzy maja os czasu , kompletnie nic nie moge zrobic. Jak mam ja uaktywnić ??

 • Valletudo

  Kiedy wchodzi u wszystkich ta oś czasu??

 • Insolente

  aha, no i dodam, że w dzienniku nie ma możliwości „pokazania na timeline” właśnie całej aktywności związanej z publikowaniem czegokolwiek nie na swojej ścianie, można modyfikować tylko swoje posty etc., tam jest po prostu zaznaczone ‚allowed on timeline’ i nic nie da się z tym zrobić. Nie wiem czy ktoś ma jeszcze taki problem jak ja,ale mam nadzieję,że uzyskam jakąś pomoc..

 • Insolente

  padło pytanie odnośnie braku zawartości udostępnianej przez nas samych na naszym timeline,ale czy takie zdarzenia jak skomentowanie statusu czy linku znajomemu, udzielanie się na stronach eventów, najogólniej mówiąc aktywność na timeline’ach innych: czy to W OGÓLE jest widoczne na naszej ścianie? w starym wyglądzie oczywiście było, a teraz ani śladu, dlatego zastanawiam się czy mam coś źle ustawione czy tak po prostu jest?

  • Carola-87

   To jest dobre pytanie, bo właśnie taki problem mam z osią, nie wyświetla aktywności na timeline’ach innych :/

 • Carola-87

  Na osi czasu nie widać połowy moich komentarzy, nic nie mówiąc o kliknięciach „lubię to”, jak można to zmienić?

  • Anonim

   wejdź w dziennik aktywności i dostosuj wydarzenia, które chcesz aby pojawiały się na Twojej osi czasu. Domyślnie wszystkie wydarzenia są „dozwolone na osi czasu” ale możesz wymusić pojawienie się danej aktywności przez zaznaczenie „pokazywane na osi czasu”

   • Carola-87

    Czy może mi Pan napisać dokładnie jak wymusić pokazanie danej aktywności na osi? W moim dzienniku są wyszczególnione aktywności, wszystkie mają ikonkę wydrążonego koła, „dozwolone na osi czasu” a mimo to nie ma ich na profilu. Nie znajduje żadnej prawidłowości w tym co widać na osi a czego nie. No może poza tym, że jeżeli polubię stronę to zazwyczaj wyskakuje, ale lubienie zdjęć czy linków w 99% nie wyświetla się poza dziennikiem aktywności :/

    • Insolente

     czyli dokładnie tak jak napisałaś i ty i ja, chodzi o aktywność na profilach innych i tak mi się wydaje, że jak na razie nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie. a ja to w ogóle uważam, że twórcy timeline zapomnieli sobie o tych szczegółach i po prostu jest to awykonalne,żeby pokazać ta aktywność u nas na ścianie. i wcale mi się to nie podoba.

     • Carola-87

      Musi gdzieś być możliwość uwidocznienia swojej aktywności, przecież to jedno z założeń fb ;/ ! Nie potrzebuje tego do śledzenia ludzi, potrzebne mi to żeby szybko odszukać linki, które mi się podobały, albo zdjęcia znajomych… Mam nadzieję, że ktoś doszuka się sposobu żeby to zrobić, bo wyłączyć osi czasu się nie da ;D

  • Madziia16

   Mam to samo, nie widać żadnych komentarzy, kliknięć lubię to, nic! Pomóżcie!

   • Anonim

     zgadza się, ale jest to ewidentny błąd osi czas, trzeba czekać aż programiści z facebooka to poprawią, nic więcej nie da się w obecnej sytuacji zrobić

 • Evanescoo

  ustawilam sobie wlasnie os czasu, ogolnie jestem zadowolona :) tylko chce sie upewnic: zdjecie w tle mozna zmieniac zawsze? tzn po opublikowaniu tez? 

  • Anonim

   tak, zdjęcie w tle jest tak jak zdjęcie profilowe częścią Twojego albumu zdjęć, możesz więc je dowolnie modyfikować, ustawiać inne etc. kiedy tylko chcesz :)

   • Kgh

     a czy można je usunąć z profilu, w sensie z albumów?

    • Kgh

      znalazłam rozwiązanie, obok krzyżyka po otwarciu zdjęcia należy nacisnąć na koło zębate (ustawienia) i tam jest usuń zdjęcie ;)

 • JA

  nie chcee etej nowej osii czasuu ; ((((( 
  prosze zróbcie coś, skad miałam wiedzieć że nie da sie jej potem usunąć ????? ; ((((

 • Roksaneczka554

  Chce mieć oś czasu , ale nie działa mi to kurde -.-

  • Anonim

   jeśli ją aktywowałaś to musi działać,
   jest ona jednak dostępna tylko gdy wejdziesz w swój profil
   standardowy wygląd strony głównej wszystkich powiadomień to wciąż stara tablica

 • Uleczka1235

  Ta „oś czasu” nie podoba się większości użytkowników.

  • Anonim

   gdyby to była prawda, nigdy nie zostałaby wprowadzona na facebooku
   osób, którym się ona nie podoba jest garstka w porównaniu do całej społeczności facebooka…
   wierz mi, że Zuckerberg zna się lepiej na gustach ludzi niż Ci się wydaje,
   zresztą, oś sama Ci się nie wpakowała na profil, to Ty ją włączyłaś, więc jak myślisz do kogo (jeśli w ogóle) kierować pretensje?

   • Oskaryna1

    Ten cały Zuckerberg jajo się zna masakra dziadostwo i tyle

   • nie znam sie

    Zuckerberg nie zna się gustach, on je tworzy, pzdr!

   • Ciesielskaa

    ” zresztą, oś sama Ci się nie wpakowała na profil, to Ty ją włączyłaś, więc…. ”

    mi oś czasu właśnie sama wpakowała się na profil -,- weszłam rano na facebooka, miałam normalny profil, wchodzę za ok. 4 godziny- mam oś czasu -,-

    • Glk55

     jak to wyłączyć wie ktoś ?? mi też sie sama oś włączyła 

     • Nisia_1997

       kurwa jak ci się nie podoba to po prostu usuń konto i tyle . mi oś czasu podoba się dużo bardziej niż ta głupia nudna tablica!!!!

   • Glk55

    mi sama sie wlłączyła jak ją wyłączyć nie chce tego, od początku nie chcciałem po staremu jest lepiej dla mnie 

 • Sylwa K

  WITAJ:)Czy da się powrócić do starego FB :)???Ta nowa Oś jest totalnie paskudna wiem że należy się rozwijać ale nie wtakie badziewie :( POZDRO:)

  • Anonim

   osi czasu na facebooku NIE DA SIĘ usunąć

   • Mariczka1804

    Dlaczego tego się nie da usunąć ?. Dlaczego użytkownik nie może mieć wyboru. Kliknęłam to niechcący i w żaden sposób nie mogę tego cofnąc. Jak mam oglądać zdjęcia poprzednio dodane.? ! Skandal.!!!!!!

 • Ireneusz Ptok

  jaka jest widoczność ‚zmian informacji’ typu dodanie nowej szkoły pracy etc. jeśli mam ukryte w dzienniku (to czy inni widzą to w swoich aktualnościach?). I czy można to w jakiś sposób wykasować całkowicie z dziennika ?

  • Anonim

   jeśli w dzienniku przy danej aktywności typu zmiana szkoły, pracy ustawisz „ukryte w osi czasu” to ani u Ciebie na profilu ani nigdzie indziej nie będzie to widoczne. Całkowicie wykasować z dziennika (z tego co wiem) się nie da, ale dziennik to Twoje prywatne zaplecze i właśnie w nim decydujesz co chcesz żeby widzieli inni, a czego nie

   • Ireneusz Ptok

    Po kliknięciu w godz obok są pokazywane szczegóły dot tej pozycji z listy. I nawet jest krzyżyk z opcją usuń tylko jakoś nie przynosi to żadnych widocznych efektów. Może zależy to też od przeglądarki? (ja używam Chromium), ale sądzę że to chyba nie to jednak.

    • MR

     weszłam dzisiaj przez przypadek na aplikację The Guardian –  czy to jest właśnie oś czasu? bo od tego momentu ustawiło mi się to nieszczęście… Niestety po wejsciu w ustawienia konta, aplikacje i usunięciu „G” oś nie zniknęła :( Macie jakiś pomysł jak ją usunąć??? 

 • Martyna9696

  uwazam rowniez ze ta oś czasu jest paskudna !!!!

  • Anonim

   kwestia gustu…
   chciałbym zauważyć, że facebook jest prywatnym serwisem, który może wprowadzać wszelkie zmiany w wyglądzie i funkcjonalności wedle własnego uznania
   nikt nie jest zmuszany do korzystania z facebooka…

 • Weronika95-95

  A jak to usunąć.?

  • Anonim

   Weroniko, jest to innowacyjna (i zresztą bardzo fajna) zmiana profili, która czeka wszystkich. Nie uwsteczniaj się, przyzwyczaj się do nowości bo oś czasu na facebooku wchodzi na stałe…

   • Tag9

    ok..to twoje zdanie…a mi się nie podoba i jak to usunąć??

    • Anonim

     nie da się usunąć… niedługo wszyscy będą mieli ten typ profili czy tego chcą czy nie, więc pozostaje Ci albo pogodzić się z nowym wyglądem albo zaprzestać korzystania z facebooka

     • Marta

      a kiedy bd miec wszyscy go?

     • Agusssssska

      moim zdaniem, jeśli daje się wybór i coś na testowanie – powinna być opcja powrotu do pierwotnych ustawień (w tym przypadku: zmian wyglądu z nowego na stary…). To nie jest uwstecznianie, tylko sprawa gustu i funkcjonalności danej aplikacji… – narzucacie coś ludziom, którzy chcą sprawdzić coś i w momencie stwierdzenia, że coś jest nie pożądane okazuje się, że nie ma opcji powrotu… a po pierwsze nie dopracowana jest ta oś czasu i w wielu przypadkach tutejszych wpisów ludzie mają racje… Stara Fb była bardziej funkcjonalna, tutaj natomiast bajerów pełno, a wszystko co chcemy znaleźć my sami jak i ludzie wchodząc na nasz profil jest skrupulattnie mówić lekko utajone… mój znajomy chce sprawdzić po jakimś czasie mój komentarz do pewnego linku, u któregoś innego użytkownika Fb i co nie może tego zobaczyć na mojej osi czasu pomimo, że publiczny dostęp do tego jest (bo i ten inny użytkownik umieścił na publiczne – jak i ja wpisałam mu się publicznie), a w takim wypadku ten mój znajomy nie może podejrzeć co się dzieje, czy analogicznie ja komuś nie spojrzę jak aktywnie dziiała jeśli chodzi o swoich znajomych… ehhh oś czasu (strona główna naszego profilu) powinna pokazywać też komentarze nie tylko  i kliki „lubie to” chronologicznie jak nasze zmiany statusu… aby inni też mogli widzieć co robimy… takie jest moje zdanie… prosiłabym o uwzględnienie tego i wprowadzenie szybkich poprawek… hehe a jeśli chcieliście wprowadzić to dla wszystkich na stałe –  wystarczyło podjąć taka próbę dla wszystkich bez wyjątku, każdemu na np 7 dni dać się zaznajomić z tego rodzaju aplikacją i po 7 dniach dać możliwość wyboru: czy jednak nowy czy pierwotny fb??

     • Anonim

      szczerze nawet nie zauważyłem wcześniej tej niedogodności, ale fakt dodawanie komentarzy nie pojawia się na osi czasu i wygląda to na ewidentny błąd po stronie facebooka, proponuję skorzystania z formularza zgłaszania błędów na facebooku: https://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=profile_bug

   • Sztifel1

    czlowieku ogarnij się !!!!!!!! nie uwsteczniaj się i przyzwyczaj się, przyzwyczaj się do nowości bo oś czasu…. ble ble na stałe. Człowiek i wolna wola- myślę, że pan cukierek powinien to poważnie przemyśleć!!! Takie cuda cukierkowe powstają i będą bardziej innowacyjne. Przejście do nowego lepszego w drodze globalizacji będzie bardzo szybkie i nie na rękę cukrowi.